Kino Polska Kino TV FilmBox Premium HD FilmBox Extra HD FilmBox Family FilmBox Arthouse Kino Polska Muzyka FightBox Stopklatka TV ZOOM TV


Powrót

Na niniejszej stronie znajdą Państwo zdjęcia do publikacji promujących programy, filmy i seriale emitowane na kanale FilmBox Arthouse. Przy ich wykorzystaniu każdorazowo powinna pojawić się informacja o dacie emisji oraz nazwie kanału. Zdjęcia powinny być podpisane zgodnie z informacją o prawach autorskich zawartą w poszczególnych folderach zdjęciowych. Serdecznie zapraszamy do korzystania z oferowanych materiałów. Jeśli potrzebne będą bardziej szczegółowe informacje/materiały, uprzejmie prosimy o bezpośredni kontakt z Agnieszką Bezubik - a.bezubik@zoomtv.pl.

Ferie zimowe

Gatunek: dramat obyczajowy

Kraj produkcji: Chiny

Rok produkcji: 2010

Czas trwania: 91 min

Reżyseria: Hongqi Li

Obsada: Jinfeng Bai, Lei Bao, Hui Wang, Ying Xie, Naqi Zhang

Opis:

Północne Chiny, zima. W prowincjonalnym miasteczku kończą się ferie. W mieście nic się nie dzieje. Wszechogarniająca pustka dotyka dorosłych, nastolatków, a nawet kilkuletnie dzieci. Mimo wielkich przemian, które zaszły w Chinach, wydaje się, że czas stanął tu w miejscu. Mały chłopiec marzy o zostaniu sierotą, ponieważ chciałby się uwolnić od apodyktycznego wujka, który ucina każdą dyskusję, wynikającą z dziecięcej ciekawości. Refleksje małej dziewczynki zaskakują mądrością na tle kuriozalnych rozmów nastolatków. Jeden z nich Laowu rozmawia ze swoją dziewczyną o wpływie młodzieńczej miłości na ich przyszłość i studia. Z kolei Laobao zastanawia się, jak wartości, które stara się im wpoić szkoła, przekładają się na prawdziwe życie. Natomiast nauczyciel głosi kazanie, o tym, jak niewiele znaczą jego podopieczni i nie mają szans na spełnienie swoich marzeń. Reżyser Hongqi Li przedstawił gorzki obraz współczesnych Chin. "Ferie zimowe" nagrodzone Złotym Lampartem na 63. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno to wiwisekcja stosunków społecznych panujących na prowincji. Obraz zyskał również uznanie krytyków, zdobywając nagrodę Międzynarodowej Federacji Prasy Filmowej (FIPRESCI). Film zachwyci miłośników światowego kina na wysokim poziomie oraz fanów bezpretensjonalnego dowcipu.

Zdjęcia:

Powrót